Výtvarné instalace zaniklých míst bývalého vojenského prostoru Ralsko
 

Zveme Vás k návštěvě pěti zaniklých míst bývalého vojenského prostoru Ralsko, do kterých jsme na počátku srpna umístili výtvarné instalace. Práce na nich započala v rámci projektu našeho gymnázia Přírodní škola - Expedice Ralsko 2012. Každé z těchto míst nás nadchlo svou jedinečností a atmosférou, na každém jsme cítili zcela jiný pocit. Dlouho jsme přemýšleli, jak do těchto míst opět vnést život. Cesta k současné podobě instalací byla dlouhá a pomohla nám k ní celá řada lidí, i díky nim na ně může nyní přímo pod širým nebem narazit i vy. Snažili jsme se, aby svou podobou nerušili jedinečnost každého místa a naopak ho ještě obohatili.

Doufáme, že se stanou cílem i Vašich cest a z věčnosti času pomohou navrátit a připomenout osudy a příběhy dob minulých. Přinesou život a radost z každé chvíle, paprsku slunce, výhledu nebo pohybu koruny stromu, i do přítomnosti.
Některá ze zaniklých míst možná znáte - Palohlavy, Křída, Okna, Krupský dvůr a Zourovský mlýn, ale i přesto Vám možná pomůže mapa přesného umístění.

Šťastnou cestu. ;)


Více fotografií najdete zde ve fotogalerii.